ZİRVE EKİBİ


1978 yılında Tokat ilinin Niksar İçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tokat’ta tamamladı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul’da bir özel okulda İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya başladı.  21 yıllık mesleki hayatında çeşitli özel okullarda öğretmenlik, zümre başkanlığı ve yöneticilik görevi yürüttü. 2022 yılı itibariyle çok sevdiği öğretmenlik görevini bırakarak Redka akıl oyunları firmasında dış ticaret sorumlusu olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Glocal-Oyun ve Eğitim Çözümleri şirketini kurdu. Bu şirketle okulların oyun ve eğitim çözümlerinde yol arkadaşı olma çabasındadır.  Öğretmenliğe ilk başladığı günden beri daha iyisi nasıl olurdu arayışını kendi köklerine inerek diye özetlemeye ve bu yolda eğitimci arkadaşlarıyla konuşmak ve üretmek için çaba sarfetmektedir. Evli ve 5 çocuğun olduğu bir evde onlarla yaşamaktadır.


1981 yılında Kütahya ilinin Simav İçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Uşak'ta tamamladı. 2004 yılında İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Yine aynı üniversitede yüksek lisan çalışmalarında devam etmektedir. 17 yıllık mesleki hayatında çeşitli özel okullarda yöneticilik görevi yürüttü. İstanbul'da Özel Çekmeköy Derya Öncü İlkokulu müdür yardımcılığı görevini yürütmektedir. "Birbirimizden ilham alıyoruz" felsefesi ile yola çıkarak 7 yıl önce Eğitim Liderleri Platformunu açtı. Eğitimin konuşulduğu her yer, çözüme, yenliğe ve gelişime katkı sunar düşüncesi ile 2018 yılının eylül ayında ilk canlı yayınına başladı. Ülkemizin farklı il, ilçe ve köylerinde görev yapan, yurt dışında görev yapan 130 yakın öğretmeni canlı yayında ağırladı ve ağırlamaya devam ediyor. 10 atölye, 12 kitap kritiği etkinliği düzenlemiştir Evli ve 2 çocuk babasıdır.


1981 yılında Edirne de doğdu. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesini bitirdi.(Sınıf öğretmenliği) 2008 yılından buyana Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar üzerinde çalışmalar yaptı. Bilişsel beceriler, Dikkat, Yorumlama,  Hafıza teknikleri ve Akıl ve zeka oyunları alanlarında yaptığı çalışmalarla; TÜYÇEP’i (Türkiye Üstün Yetenekli Çocuklar Eğitim Programları Derneğini ) kurdu. Bütün çalışmalarında öğrencilerin bireysel özelliklerini dikkate alarak, onların duyuşsal ve bilişsel alanlarını geliştirecek Düşünme Becerileri Programları hazırlama alanlarında  çalışmalar yaptı.  Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Üstün Zekalılar ve Yetenekliler Bölümünde Yüksek Lisans Eğitimini bitirdi. Çocukların dil gelişimini arttırmak ve okuduklarını doğru anlamlandırmak için sözel ve sayısal mantık alanlarında; Eş anlamlı kelimeler etkinlik kitabı, Eş sesli kelimeler etkinlik kitabı, Zıt anlamlı kelimeler etkinlik kitabı, Deyimler etkinlik kitabı, Atasözleri etkinlik kitabı, Dört işlem etkinlik kitabı(1,2,3,4), Sudoku etkinlik kitabı (1,2), Okuduğunu anlama (2.ve 3. sınıf), Sözel mantık (1,2) ve Mantık Oyunları Hikayeleri (1,2,3,4,5)  yayınlar hazırladı. 6_7yaş ve 7_8 yaş Üstün Yetenekli ve Zekalı Çocuklar Üzerinde 36 haftalık Dikkat Eğitim Programı hazırlama çalışmaları yaptı. Türkiye de DİKKAT EĞİTİM SETİ adı altında 163 kaynağı inceleyerek MAKALE ve BİLDİRİ çalışmaları  hazırladı. Uluslararası Girişimci ve Yenilikçi Teknolojiler Derneğini kurdu. 2003 yılından buyana çocuklarla iç içe öğretmenlik mesleğini yaparak girişimci ve yenilikçi eğitim teknolojileri  alanlarında  çalışmalarına  devam etmektedir.


Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde, yüksek lisans eğitimini İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. Çalıştığı kurumlarda öğretmenlik, bölüm başkanlığı ve müdür yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Çalıştığı kurumda; değişen şartlara ve ihtiyaçlara hızla adapte olabilen sürdürülebilir, yönetilebilir ve dinamik bir djital alt yapı ve ekosistemin K12 bütünlüğünde yapılandırılması hedefi ile yürütülen çalışmalara destek olmaktadır. 2014 yılından beri Eğitim Teknolojileri Zirvesi organizasyon ekibinin bir parçasıdır. Şu anda Özel Derya Öncü Eğitim Kurumları’nda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak çalışmaktadır.